Tento německý zábavní park ve stylu Lego (oficiálně Legoland Deutschland resort) se nachází poblíž německého města Günzburg. A nabízí mnoho fantastických aktivit a věcí k vidění. Pro cestu můžete využít například vlak, konkrétně pak Západní expres s přestupem v Mnichově, nebo i přímé autobusové spoje. Ty Vás odvezou přímo až před vchod samotného parku. A zajímavá je i nabídka cestovních kanceláří, kdy jednodenní výlet do tohoto parku Vás vyjde na cca 1700,- Kč i se vstupem do samotného parku (mi jsme využili nabídku CK intertrans )

Cesta samotná tedy nepředstavuje sebemenší problém. Ale z osobní zkušenosti bych doporučil si pro návštěvu vybrat spíše všední den. Jelikož přes víkendy je park již od samotného rána přeplněn návštěvníky. Ve všední den si tak ušetříte mnoho času čekání ve frontách. Pokud se však ale do parku přes všední dny nedostanete, doporučím Vám sledovat informační tabule, kdy se dozvíte čekací doby na jednotlivé atrakce. Vy tak máte alespoň možnost navštívit co nejvíce atrakcí dle Vašich preferencí.

Atrakce samotné jsou pak velmi krásně koncipované do Lego stylu. Ať již jde o projížďku lego vláčkem nebo o jízdu na Lego loďce skrze pavoučí jeskyni a jezera obklopená dinosaury.

PRO MILOVNÍKY KOSTIČEK

Pro vášnivé sběratele je zde pak nutností navštívit Lego fabric, kde krom postupu výroby lega dostanete také pamětní lego kostičku, která je pro každý rok a občas i pro každou příležitost individuální. Po prohlídce také budete mít možnost zakoupit si jak samostatné kostky do Vašich staveb, tak i části figurek (POZOR: figurky mají oddělené ceny oproti ostatním kostkám a stejně tak i doplňky k nim!) Je zde i možnost zakoupit si i jednotlivé sety, v tomto případě upozorním na speciální Legoland sety (čísla: 40306 a 40166)!

Za povšimnutí také stojí Lego městečko, které má každý Legoland park zcela individuální a jinde na světě tedy nebudete mít možnost tyto stavby zhlédnout. Jak jistě ukáže následující Galerie:

TIP NA KONEC

Posledním cestovatelským tipem pak bude poměrně netradiční výzva, a to: „Vezměte si ledvinku!“ – na mnoho atrakcí Vás s batohem, nebo kabelkou nevpustí, a i když Vám obsluha tašky umožní uskladnit v policích při vstupu na atrakci, tak například doklady, klíčky od auta, nebo finanční hotovost bych vzhledem k velkému počtu návštěvníků nedoporučoval. Malá ledvinka na pár nejdůležitějších věcí Vám pak zcela jistě bude velmi užitečným pomocníkem.